• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )
Ziraat Bankası'nı köşeye sıkıştırdılar

Ziraat Bankası'nı köşeye sıkıştırdılar

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in Demirören Medya'nın Ziraat Bankası'ndan aldığı 750 milyon dolarlık krediyi ödemediğine ilişkin iddialarının ardından eylem yapıldı...

  

   

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in Demirören Medya'nın Ziraat Bankası'ndan aldığı 750 milyon dolarlık krediyi ödemediğine ilişkin iddialarının ardından eylem yapıldı.

CHP Ankara Gençlik Kolları üyeleri, Ziraat Bankası'nın Ulus'taki genel müdürlüğü önünde "300 bin mağdur öğrencinin kredi borcunu tüpçü ödesin" yazılı pankartla eylem yaptı.

Altındağ, Ulus'taki Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü önünde gelen CHP'li gençler, "300 bin mağdur öğrencinin kredi borcunu tüpçü ödesin" yazılı pankart açtılar. Gençler, ellerinde ise KYK borç çizelgelerini gösterdi.

Ayrıca Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Sosyalist Devrimci Gençlik üyeleri de pankartlarıyla birlikte Ziraat Bankasını protesto etti.

TİP bürosundan aşağıda şubesi bulunan Ziraat Bankasına doğru sarkıtılan pankarta “Aşağıdaki banka Demirören’i değil borcunu ödeyemeyen öğrencileri icraya veriyor” ifadeleri yazıldı.

Sosyalistlerin yaptığı eylemde ise pankarta, “Sermayenin değil öğrencinin borcu silinsin. Ödemiyoruz” diye yazıldı.

PEKER NE SÖYLEMİŞTİ

Sedat Peker, bugün yayınladığı videoda şu iddialarda bulunmuştu:

"Pamukören’e geldik, bu önemli. Hukuken bir yere oturtulabilir. Süleyman’la ilgili bölüme odaklanın. Güvendiğiniz tarafsız yazarlara, muhalefet partisinde güvenilir insanlara baskı kurun.

Bizim Pamukören var ya, şimdi biz gazeteyi bastık, Aydın Doğan kargaşalardan korktu, verdi yerleri. 750 milyon dolara. Aslında bir tanesi o kadar para ederdi. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Ziraat Bankası devletin, devletin kimin sizin.

Siz patronsunuz, vergi veriyorsunuz ya. 750 milyon dolar aldı, hiçbirini ödemedi. Ana parayı bırak faizlerini bile ödemedi bu sahtekâr. Siz şimdi teknik olarak gitseniz aç lan kapıyı deseniz, çıkın buradan deseniz, bizim paramız."

Öte yandan Ziraat Bankası geçen yıl CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’nin Demirören’in krediyi ödeyip ödemediğine ilişkin sorusuna “müşteri sırrı” diyerek yanıt vermemişti.

İşte o fotoğraflar:

Odatv.com

  
21 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam148
Toplam Ziyaret941057
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.60798.6423
Euro10.275610.3167
Hava Durumu
YAZILARIM - DUYURULARIM
TGB - DEVRİM
İŞÇİ PARTİSİ - PERİNÇEK
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
YAZI DİZİSİ