• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )
Hükümet gazetesinden NATO manşeti: Kağıttan müttefik

Hükümet gazetesinden NATO manşeti: Kağıttan müttefik

AKP Hükümeti her fırsatta NATO'nun önemine ve Türkiye'nin ittifaka katkılarının altını çizerken Yeni Şafak gazetesi çok sert NATO manşeti attı.

Hükümet gazetesinden NATO manşeti: Kağıttan müttefik

NATO'nun 2030 planlarının masaya yatırılacağı kritik 14 Haziran zirvesine günler kala ABD emperyalizminin patronluğundaki NATO-Türkiye ilişkisi tartışma konusu olmaya devam ediyor. AKP Hükümeti her fırsatta NATO'nun önemine ve Türkiye'nin ittifaka katkılarının altını çizerken Yeni Şafak gazetesi çok sert NATO manşeti attı. "NATO hiçbir zaman yanımızda olmadı" diyen gazete "Kağıttan müttefik" manşeti attı.

Haberde şöyle denildi:

"Türkiye, Afganistan’dan Kosova’ya birçok bölgede aktif destek verdiği NATO’yu ihtiyaç duyduğunda yanında göremedi. Hatta Ankara ile Atina arasındaki ihtilaflarda Türkiye’nin karşısında yer aldı. Birçok NATO ülkesi terör örgütü PKK’ya destek veriyor, FETÖ’ye ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin NATO serüveni Kore Savaşı’nda ABD’nin yanında yer aldıktan sonra 1952’de başladı. Ancak 1962’deki Küba füze krizinde ABD, Rusya ile anlaştıktan sonra Çiğli Hava Üssü’ndeki Jüpiter füzelerini çekip Türkiye’yi savunmasız bıraktı. Kıbrıs Barış Harekatı’nda NATO ülkelerinin silah ambargosuna uğradık."

TÜRKİYE'DEKİ ÜSLERİ

Haberde NATO'nun üslerle Türkiye'yi çevrelediği de belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

"Türkiye’ye destek olmadığı gibi açık tehdit haline gelen NATO halen üsleriyle Türkiye’yi çevrelemiş durumda. Sovyet tehdidine karşı kurulan ve Amerika’nın Orta Doğu’daki operasyonlarını yönettiği Adana İncirlik Üssü’nün yanı sıra Avrupa’daki Amerikan Hava Kuvvetleri’ne bağlı İzmir Çiğli Üssü, NATO’nun Türkiye’deki resmi üslerinden. Konya’daki 3. Ana Jet Üs Komutanlığı, Irak savaşında NATO için öne çıkan üslerden. Şile Üssü’ndeki NATO hava savunma füzeleri, yine füze rampalarının bulunduğu Balıkesir 9. Ana Jet Üssü ile Muğla Aksaz’daki Deniz Üssü de NATO görevlerinin yapıldığı üsler arasında. Halen Türkiye’de toplamda 28 adet NATO harekat ve radar üssü bulunduğu belirtiliyor."

  
24 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam137
Toplam Ziyaret941046
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.60798.6423
Euro10.275610.3167
Hava Durumu
YAZILARIM - DUYURULARIM
TGB - DEVRİM
İŞÇİ PARTİSİ - PERİNÇEK
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
YAZI DİZİSİ