• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )
ABD'nin göçmenlere zulmü: 3 bin 913 çocuğu ailesinden ayırdı

ABD'nin göçmenlere zulmü: 3 bin 913 çocuğu ailesinden ayırdı

ABD Aile Birleşimi Görev Gücü yaptığı açıklamada ABD'nin 3 bin 913 göçmen çocuğu ailesinden ayırdığını açıkladı. Trump yönetimi zamanında uygulanan ''sıfır tolerans'' politikasıyla Meksika sınırında ailelerinden koparılan göçmen çocukların "neredeyse hepsinin" belirlendiği ifade edildi.

DÜNYA  09.06.2021, 11:34
ABD'nin göçmenlere zulmü: 3 bin 913 çocuğu ailesinden ayırdı

ABD Aile Birleşimi Görev Gücü, ABD'de 1 Temmuz 2017'de yürürlüğe giren ''sıfır tolerans'' politikasının göçmen aileler üzerinde etkisini gözler önüne seren bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Donald Trump zamanında ailelerinden koparılan çocukların "neredeyse hepsinin" belirlendiği ifade edildi.

1723 vakanın daha ele alınacağı kaydedilen açıklamada, ailelerinden ayrılan çocuk sayısının 3 bin 913 olduğu belirtildi.

Bu sayının, daha önce yapılan açıklamalardaki 5 bin 500'den az olması dikkati çekti.

391 ÇOCUĞUN AİLESİNDEN HABER ALINAMIYOR

Açıklamada, "sıfır tolerans" politikasına karşı çıkan Amerikan Sivil Özgürlükler Birliğinin (ACLU) açtığı davaların Trump'ın başkanlığının ilk 6 ayını ele almadığı anımsatılarak bu dönemde ailesinden ayrılan çocuk olup olmadığının belirlenmesi için çalışılacağı ifade edildi.

Böylelikle, ailesinden koparılan göçmen çocukların sayısının artabileceğine işaret edilen açıklamada, 3 bin 913 çocuktan 1786'sının ebeveynlerinden biriyle bir araya getirildiği kaydedildi.

Açıklamada, ailelerinden ayrılan 1965 çocuğun ebeveynlerine ulaşıldığı, bunların da çoğunun başka bir aile üyesine teslim edildiği ve 391 çocuğun ailesine henüz ulaşılamadığı aktarıldı.

AİLESİNDEN KOPARILAN ÇOCUKLARIN ÇOĞU GUATEMALALI

ABD Aile Birleşimi Görev Gücü verilerine göre, ailelerinden ayrılan çocuklardan 2 bin 270'i Guatemalalı.

Guatemalalı çocukları, Honduraslı (1150), El Salvadorlu (281), Brezilyalı (74) ve Romanyalı (23) çocuklar izliyor.

Diğer yandan ailelerinden koparılan çocukların sayısı Meksika ile sınırdaki Arizona eyaletinin Yuma kentinde 1114, Texas eyaletinin Rio Grande Vadisi'nde 1025 ve El Paso kentinde ise 982.

''SIFIR TOLERANS'' POLİTİKASI

ABD'nin önceki başkanı Donald Trump döneminde binlerce çocuk, Meksika sınırında ailelerinden ayırılmıştı.

Trump'ın "sıfır tolerans" adını verdiği politika kapsamında ayırılan en az 1000 ailenin hala birbirine kavuşamadığı tahmin ediliyor.

1 Temmuz 2017'de uygulamaya konulan "sıfır tolerans" politikası, açılan karşı davaların ardından Haziran 2018'de sona ermişti.

ABD'de Joe Biden yönetimi, mayısta Trump döneminde Meksika sınırında birbirinden ayırılan göçmen ailelerin üyelerini yeniden birbiriyle kavuşturmaya başladıklarını belirtmiş, bu kapsamda 2017'de birbirinden ayırılan 4 ailenin mensupları yeniden kavuşturulmuştu.

San Diego'da bir federal mahkeme, 1723 çocuğun Trump'ın "sıfır tolerans" politikası nedeniyle değil çocuğun tehlikede olma riski veya ana-babalıkla ilgili şüpheler sebebiyle ailelerinden ayrıldığına karar vermişti.

  
17 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam184
Toplam Ziyaret941093
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.60798.6423
Euro10.275610.3167
Hava Durumu
YAZILARIM - DUYURULARIM
TGB - DEVRİM
İŞÇİ PARTİSİ - PERİNÇEK
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
YAZI DİZİSİ