• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )
Külliye'den "uçan araba" vaadi

Külliye'den "uçan araba" vaadi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Verimlilik Vakfı'nın ATO Congresium'da düzenlediği “Uluslararası Verimlilik ve Teknoloji Fuarı”nda konuşma yaptı...

  
Külliye'den

   

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Verimlilik Vakfı'nın ATO Congresium'da düzenlediği “Uluslararası Verimlilik ve Teknoloji Fuarı”nda konuşma yaptı.

Ekonomik büyümede istikrarın korunmasının, teknolojik ilerlemeye ve sürdürülebilir verimlilik artışlarına bağlı olduğunu söyleyen Oktay, “İş gücü kapasitesinden işletme ölçeklerine, üretim yapısından zamanın kullanımına kadar pek çok başka faktör sıralardık. Bugün ise artık yapay zeka, otonom araçlar, robotik üretim sistemleri, arttırılmış gerçeklik ve nesnelerin interneti gibi çığır açan ve yenilikçi teknolojiler hayatımızın birer gerçeği haline geldi” dedi.

Ar-Ge merkezleri ve teknopark sayılarını arttırmak için çalışacaklarını belirten Oktay, “İleri teknoloji değidiğimiz şey bizim için uzakta değil. Hiç şüphesiz daha alacak çok yolumuz var” diye konuştu.

“Yapay zeka, nesnelerin interneti, artırılmış gerçeklik, büyük veri, robotik, siber güvenlik ve sensör teknolojileri gibi alanları geliştirilmesi öncelikli kritik teknoloji alanları olarak belirledik. Yine bu alandaki girişim ve icraatları da öncelikli olarak destekliyoruz” diyen Oktay şöyle devam etti:

“Elektrikli otomobil sadece bir otomobilden ibaret değildir bizim için. Elektronikte, otonomda ve bilişimde, sektöre lokomotiflik yapacak ve aynı şekilde gelişmiş olan yan sanayiye lokomotiflik yapacak ayrı bir sektörün ayağa kaldırılmasıdır. Sadece elektrikli araçlarda artık biz de varız diyen bir Türkiye’nin ötesinde bir sonraki aşamaya yaptığımız yatırımdır. Yani uçan araçlara geldiğimizde artık dünya liderliğine oynayacak bir Türkiye göreceksiniz. Bunun çalışmalarını yapıyoruz.”

Odatv.com

  
18 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi21
Bugün Toplam167
Toplam Ziyaret941076
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.60798.6423
Euro10.275610.3167
Hava Durumu
YAZILARIM - DUYURULARIM
TGB - DEVRİM
İŞÇİ PARTİSİ - PERİNÇEK
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
YAZI DİZİSİ