• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR -SATIŞLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )
Erbakan’ın 13 yıllık yol arkadaşından çarpıcı iddialar… 2 ay önce ‘tamam’ dendi

Erbakan’ın 13 yıllık yol arkadaşından çarpıcı iddialar… 2 ay önce ‘tamam’ dendi

Yeniden Refah Partisi (YRP) eski İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi, YRP'de bazı genel başkan yardımcılarında Ak Parti aşkı ve bakan olma sevdası olduğunu vurguladı. Hatta bakan yardımcılığı görevlerinin dahi dağıtıldığını söyleyen Terzi, sanılanın aksine Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na 2 ay önce girdiğini de iddia etti.

featured

Yeniden Refah Partisi önce Cumhur İttifakı’na hayır dedi. Fatih Erbakan’ın adaylığı için 100 bin imza çalışması sürerken aniden ittifaka katılma kararı alındı. Alınan bu karar parti içinde de parti dışında da çokça tartışıldı.

Partinin kurucularından, Fatih Erbakan’ın Erbakan Vakfı’ndan beri en yakınında bulunan isimlerden Hüseyin Terzi de bu sürece ve alınan ittifaka katılma kararına sert tepki gösterenlerin başında geliyor.

2022’de tartışmalı bir süreçle Genel Başkan Erbakan tarafından İstanbul İl Başkanlığı görevinden alınan Terzi, Genel Başkan Yardımcılarına da tepkili.

Röportajlik.com‘dan Ercan Küçük’e konuşan Terzi, bazı Genel Başkan Yardımcılarında Ak Parti aşkı ve bakan olma sevdası olduğunu vurguladı. Hatta bakan yardımcılığı görevlerinin dahi dağıtıldığını söyleyen Terzi, sanılanın aksine Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na 2 ay önce girdiğini de açıkladı.

2 AY ÖNCE ‘TAMAM’ DENMİŞ

Terzi şöyle konuştu:

“Yıllardan beri Genel Başkanımızı Ak Parti’ye götürmek isteyenler vardı. Kimi zaman içeridekiler tarafından kimi zamanda dışarıdan bazı isimler tarafından sürekli bir markaj altındaydı. Buna ne zaman ikna oldu bilemiyoruz tabii ama İstanbul’daki yeni il başkanına görev verilmeden önce, isme referans olan genel başkan yardımcısından bir başka önemli genel başkan yardımcısının cumhur ittifakına karşı çıkmama sözü aldığını biliyoruz. Ayrıca 22 Ocak’ta Numan Kurtulmuş’un Samsun programında bir dost sohbetinde Yeniden Refah ile ilgili “İttifak işi tamam, bize katılacaklar.” dediğini de biliyoruz. Açıklamanın son dakikada yapılması depremden dolayı bir gecikme mi, yoksa strateji gereği mi ya da Genel başkanımızın tavrından dolayı mı onu bilemiyoruz.”

Terzi, Erbakan’ın adaylıktan çekilmesi sürecinin kötü yönetildiğini, partililerin hayal kırıklığına uğratıldığını da şu sözlerle ifade etti:

“Çok kötü bir süreç yönetimi var. Teşkilatlar çok ciddi mağdur edildi. Adeta insanların gururuyla oynandı. Teşkilat mensupları seçim kurullarında imza toplamak için canhıraş mücadele ederken ekranlardan, genel başkanımızın adaylıktan çekildiğini duydular. Teşkilatınızı bu hâle nasıl düşürürsünüz? Bunlar sizin teşkilat mensubunuz, kardeşiniz. İnsan, kendisini, teşkilatını böylesi bir psikolojik sıkıntıyla karşı karşıya bırakır mı? Bazı il başkanları dona kaldılar. Herkes hayal kırıklığı yaşıyor…

Bu insanlar yıllardan beri çok büyük bir savunma yaptılar; ‘Fatih Erbakan kesinlikle aday olacak, AK Parti ile birleşmeyecek’ diye. Ama siz imza topladığınız bir anda teşkilata önden haber vermeksizin bir açıklamayla Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğinizi açıklıyorsunuz. ‘İnsanların içerisine dostlarımızın, akrabalarımızın içine çıkacak yüzümüz yok’ diyor teşkilat mensupları. Dolayısıyla burada süreç yönetimiyle ilgili ciddi bir faciadan bahsedebiliriz.”

  
96 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam290
Toplam Ziyaret1592629
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Hava Durumu
YAZILAR - DUYURULAR
TGB - DEVRİM
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
KÖŞE YAZILARI
YAZI DİZİSİ