• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR -SATIŞLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )
Merdan Yanardağ’ın ŞİÖ konferansındaki sözleri Rusya’da gündem oldu

Merdan Yanardağ’ın ŞİÖ konferansındaki sözleri Rusya’da gündem oldu

3 Nisan 2023 Pazartesi

ŞİÖ (Şangay İşbirliği Örgütü) ile ilgili konferansına katılan TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ‘ın sözleri Rus basınında gündem oldu.

Saint Petersburg şehrinde ŞİÖ ile alakalı ses getirici uluslar arası bir konferans düzenlendi. “Yeni Dünya düzeninin ve uluslararası karşılıklı etkileşimin bir modeli olarak ŞİÖ” adını taşıyan geniş katılımlı etkinliğe davet edilenler arasında Tele 1 Televizyonu ve Tele1.com.tr’nin Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ da vardı.

Konferansa telefonla bağlanan Merdan Yanardağ Erdoğan hükümetinin ŞİÖ’ye katılmak veya üye olmak konusunda ciddi bir isteğinin ortada gözükmediğini belirttikten sonra cumhurbaşkanının bu konuda tutarsız ve ikiyüzlü bir politika izlediğine işaret etti.

Merdan Yanardağ şöyle konuştu:

“Türkiye’nin Şanghay İşbirliği Örgütü’ne üye olması bizim için büyük önem taşıyor. Ancak Erdoğan iktidarda olduğu sürece bu işbirliği gerçekçi görünmüyor. Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkiler hem tarihsel açıdan hem de günümüz dinamikleri dikkate alındığında, en başta ekonomik bakımdan olmak üzere büyük önem taşımaktadır. Ancak Erdoğan hükümeti Finlandiya’nın NATO’ya kabulü için onay sürecini başlatmaya karar verdi, yani Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvurusunu onayladı. Bana göre Erdoğan bu kararla NATO’nun Doğu’ya doğru genişlemesine karşı olmadığını göstermiştir”.

RUS BASININA YANSIDI

Konferanstaki açıklamaları Rusya’da ses getiren TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ Rus basınında da geniş yer aldı.

 

  
77 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam301
Toplam Ziyaret1592640
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Hava Durumu
YAZILAR - DUYURULAR
TGB - DEVRİM
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
KÖŞE YAZILARI
YAZI DİZİSİ