• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR -SATIŞLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )
Bol keseden dağıtılmış… Kızılay’da bir çalışana bir müdür!

Bol keseden dağıtılmış… Kızılay’da bir çalışana bir müdür!

Müdürlere yaklaşık 50 bin TL maaş ödenen Kızılay’da müdürlük unvanı bol keseden dağıtılıyor. Ancak iş artık öyle bir noktaya geldi ki yalnızca bir personeli olan müdür dahi var. Hatta bazı müdürlerin çalışanı yok.

featured

Kızılay tüm itirazlara rağmen 2018’de “Kızılay Yatırım Holding” adı altında holdingleşti. Bu holdingin çatısı altında da 11 ayrı şirket kuruldu. Holding ile tüm şirketlerinin ayrı ayrı 7-8 kişilik yönetim kurulları var. Yönetim kurulu üyelerinin haricinde her şirkette genel müdür ile bolca müdür ve direktör unvanlı yönetici de bulunuyor. Bu yöneticilere yüksek maaşlar ödeniyor, araç tahsis ediliyor hatta bazı müdürlere araçla birlikte şoför dahi tahsis ediliyor.

BİR SENEDİR MÜDÜR AMA SADECE BİR ÇALIŞANI VAR

Kızılay’ın genel müdürlerine yaklaşık 50 bin TL, direktörlerine ise 40 bin TL civarında maaş ödendiği ifade ediliyor. Bu yöneticiler Kızılay şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olduğunda da ayrıca üç asgari ücret tutarında “huzur hakkı” adı altında para alıyor.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; bolca dağıtılan müdür unvanlarına sahip olanlara yüksek maaşlar ödenirken Kızılay’ın iç sisteminde yer alan bilgiler de yok artık dedirtti. Müdürlük unvanının yüksek maaş ödemek için bir araç olarak kullanıldığı gözler önüne serildi.

Kızılay Yatım Holding tarafından 23 Mayıs 2022 tarihinde “Kızılay Biyomedikal Ürünler Ticaret Anonim Şirketi” isimli bir şirket kuruldu. Holdingin iç sistemine göre, şirkete genel müdür yapılan Vijdan Uğurluay’a bağlı sadece bir personel var. Yani Uğurluay sadece bir kişinin müdürü. Bunun haricinde Uğurluay’a bağlı şirket personeli bulunmuyor.

Holdingin İç Denetim Müdürü Serkan Cellek’e bağlı da sadece iki personel bulunuyor. Metin Tunç isimli bir müdüre ise bağlı olan bir personel dahi yok. Kızılay Kültür ve Sanat Şirketi’nin Genel Müdürü İlyas Yıldırım’a bağlı da sadece 7 personel var. Tartışma yaratacak bir başka bilgi ise Zeynep Meltem Özeker’e dair. Holdingin CEO İlyas Haşim Çakmak’tan sonra en yetkili ikinci ismi Pazarlama ve Satış Departmanı Yöneticisi Özeker. Ancak Kızılay’ın sisteminde yer ala bilgiye göre Özeker’e bağlı sadece iki personel var.

  
83 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam316
Toplam Ziyaret1592655
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Hava Durumu
YAZILAR - DUYURULAR
TGB - DEVRİM
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
KÖŞE YAZILARI
YAZI DİZİSİ