• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR -SATIŞLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )
Net sayılar verildi! İşte oy kullanacak yabancı seçmen sayısı

Net sayılar verildi! İşte oy kullanacak yabancı seçmen sayısı

5 Nisan 2023 Çarşamba

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, kamuoyunda tartışmalara neden olan yabancı seçmen sayısı hakkında açıklamalarda bulundu. Adıgüzel yabancı seçmen sayısının milyonlarca olmadığını söyledi.

CHP’li Onursal Adıgüzel; “Milyonlarca yabancı seçmen yok. Tespitlerimize göre yabancı seçmen sayısı 240 bin” diyerek yabancı seçmen sayısına dair bilgileri Twitter’dan detaylar paylaştı. Adıgüzel, “Bir süredir gündemi meşgul eden ‘yabancı seçmen’ konusu hakkında kamuoyunu bilgilendirmek isterim.

1 MİLYON 300 BİN SEÇMEN AMA…

YSK’nin seçmen listesinde yurt dışında doğan 1.3 milyon seçmen olduğunu bizler de görüyoruz ve gayemiz riskleri tespit etmek olduğundan verileri daha detaylı analiz ediyoruz” dedi.

“1.3 milyon sayısının tamamının, kamuoyunda endişe yaratan “yabancı seçmenleri” ifade etmediğini net olarak söyleyebiliriz” diyen Adıgüzel şunları ifade etti:

“Örneğin; bu sayı içerisinde Bulgaristan doğumlu ve vatandaşımız olan 342 bin, Almanya doğumlu ve vatandaşımız olan 209 bin seçmen yer alıyor.

KONTROLSÜZ GÖÇ BÖLGELERİNDEN 150 BİN İLK DEFA OLMAK ÜZERE 240 BİN SEÇEMEN

YSK’nin son seçmen listesinde, AKP’nin sınırlarımızda uyguladığı açık kapı politikası sonucu ülkemize kontrolsüz girişlerin yaşandığı Suriye, Afganistan, Libya, Irak ve İran doğumlu olan 150 bin civarı ilk defa oy kullanmak üzere 240 bin civarı seçmen bulunduğunu tespit ettik.

Vatandaşlarımızın seçim güvenliği hakkındaki kaygılarını anlıyorum. Tüm bu kaygıları paylaştığımızı ve her bir riske karşı alternatif planlar üzerinde titizlikle çalıştığımızı herkesin bilmesini isterim.

DAHA DİKKATLİ OLMALIYIZ

Ayrıca asılsız paylaşımların gerçek risklerin kontrolünü zorlaştırdığını, bir panik dalgası yaratmanın en çok demokrasi isteyenlere zarar verdiğini belirtmeliyim. Herkesin samimiyetle seçimin güvenliğini istediğine şüphe yok. Fakat hep birlikte daha dikkatli olmalıyız.

HER OYUN GÜVENLİĞİ

Seçim güvenliğine ilişkin bilime dayanan, kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. 2019 yerel seçimlerinde tüm Türkiye’de oyların güvenliğini başarıyla sağlayan çalışmalarımızı daha da geliştirirdik. 2023’te de her bir oyun güvenliği için titizlikle çalışmaya devam ediyoruz.

HER ALANDA ÖNLEM ALIYORUZ

Her riski hesaplıyoruz, her alanda önlem alıyoruz, canla başla çalışıyoruz. Türkiye’nin demokrasiye inanan her vatandaşıyla birlikte 14 Mayıs’ta millet iradesinin seçim sonuçlarına yansımasını sağlayacağız. Hiç kimsenin endişesi olmasın, hep birlikte başaracağız.”

 

  
90 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam311
Toplam Ziyaret1592650
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Hava Durumu
YAZILAR - DUYURULAR
TGB - DEVRİM
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
KÖŞE YAZILARI
YAZI DİZİSİ