• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR -SATIŞLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )

ROMA TAKTİĞİ.ABD tarihine bakıldığında “ÖRNEK İMPARATORLUK” ibaresine fazlasıyla rastlanır.
Örnek imparatorluk Roma, ekonomik - kültürel - san’atsal - siyasal ya da toplumsal yönüyle değil, daha çok işgalci - sınır tanımaz derecede vahşi ve gözü kara bir “örnek” olarak geçer ABD literatüründe.
Roma, “dünya imparatorluğu” projesini gerçekleştirme yolunda öncelikle “ülkeleri içten parçalama, geleneklerini ve tarihi şahsiyetlerini - değerlerini ... yok etme” taktiği kullanmıştır. Gerçi o dönemde dünyanın güçlü sayılan ülkelerinin tamamı bu taktiğe yönelmiştir ama Roma, ( sürekli savaş tecrübesiyle ) ustalıkla uygulamıştır.
ABD, “devlet” olarak ilan edildiğinden bu güne değin kaynaklarına el koymak istediği her ülkeyi önce sıradan bir neden öne sürerek suçlamış, “böl - parçala - yönet” düsturuyla hareket ederek ülke içindeki etnik - dinsel ayrımcı unsurları destekleyip kendisine bağlamış ( ABD Adana Başkonsoloslarının PKK ile ‘defalarca’ görüşmeleri sırasında “Ayaklanın. Sizlere para - silah - malzeme ... her türlü yardımı yapacağız ... “ sözlerini hatırlayın. ) ve bu grupları, kendi ülkelerinin yönetimine karşı ayaklandırıp, kendi ordusunu emniyete almıştır. Tam bir Roma taktiği.
Roma imparatorluğu ile arasında uyuşmayan tek şey, ABD ordusunun Roma ordusu kadar yürekli olmayışıdır.
Uyuşan yönleri ise, sayılamayacak denli çoktur. Örneğin ;
Roma ordusu, işgal ettiği şehirlerde kadın - çocuk - yaşlı ... demeden tüm halkı kılıçtan geçirmişti. Bu acımasızlığın nedeni “Örnek olsun, korku salınsın, diğer şehirlerin halkı, direnmeden teslim olsun ...” du.
Aynı şeyi bugün, “yanlışlıkla oldu - teröristler vardı - askerimize saldırdılar ...” gibi sudan ve yalan nedenlerle ABD askeri uygulamaktadır.
Ancak ABD, sapıklıklarına bir açıklama getirememektedir. Aynen, Örnek İmparatorluk Roma’nın da getiremediği gibi.
Dünya savaşları sırasında Japonya’da, Avrupa’nın, Batı Asya’nın ( O. Doğu ) çeşitli ülkelerinde, daha sonra Vietnam’da, Kore’de, yakın geçmişte Irak’ta, Afganistan’da, Libya’da ... yaşananları düşünün. Buna neden olarak “Askerimize tecavüz edeceklerdi ...” diyemediler.
Bir şekilde savunabilirlerdi, o’nu yaptılar ; “Biz yapmadık, şu, şu, şu örgütler yaptı...”
Yani, “Bizim, kara ordumuzdur ...” dedikleri çete bozuntularını suçlama yoluna gittiler.
Yani, “Sıkıyı görünce, beslemelerini bir anda satabiliyorlar.”
Suriye’deki ABD beslemesi PYD / YPG’ye 909 tır dolusu silah - araç ve malzeme gönderilmiş. Hem de, son bir hafta içinde.
ABD, IŞİD bahanesiyle Türkiye sınırındaki Suriye şehirlerine - köylerine saldırarak soykırım yapıyor. Daha dün Deyri Zor’da 60’ın üzerinde sivil öldürüldü.
İsrail, Suriye’yi füzelerle ( ! ) vuruyor. Bu füzelerin yasallığı da tartışılır.
ABD, Esad’ı “Savaşın uzamasının ve sivil ölümlerin sorumlusu” olarak gösteriyor.
Açıkçası; “Bizim hedefimiz, Esad’sız bir Suriye. Esad, Büyük İsrail ve Kürdistan projemizin önünde engeldir...” demek istiyor.
ABD’nin Batı Asya’daki ( O. Doğu ) uzantısı İsrail, “Bağımsız Kürdistan’ı desteklediğini” açıklıyor.
Bütün bu olup bitenlere baktığımızda, bölgedeki maşaların - devletlerin ustaca kullanılmakta olduğunu, ABD ordusunun ise, sadece hava saldırılarıyla yetindiğini görmekteyiz.
ABD’nin PYD / YPG’ye bugüne dek gönderdiği silahların çok yakında bize karşı kullanılmayacağını kim garanti edebilir ?

Hele, ABD'nin Türkiye'yi "Terörist örgütlere destek vermekle ( ! ) suçladığı bir sırada. malum, bu taktik, "savaş öncesi hazırlık" taktiğidir.
“Silahların dökümü, bir liste halinde bize teslim edilmiş ...”
Tamam. ABD’yi bu listeyle vururuz.
Haydi canım, siz de.
Yukarıda, “Roma taktiklerinden birinin de işgal edilen ülke ya da şehirlerin geleneklerini, tarihi şahsiyet ve değerlerini yok etmek olduğunu” yazmıştım.
Uzun zamandır ülkemizde yaşanan “dönüşüme” bir göz atın.
“Deve çişi içmenin Peygamber hadisi olduğu ...”
“Kentsel dönüşümün ortasında kalmış bir mezarlığın yatır sanılıp dualar edilmesi, kordelalar - çaputlar bağlanması, Atatürk büstlerine saldırılması, Atatürkçülüğün, Laikliğin ve devrim tarihinin ders programlarından ( neredeyse ) çıkarılması, 4 -5 yaşındaki çocuklarımıza ( tekbir sesleri eşliğinde ) sözde din eğitimi verilmesi, okullarımıza abdesthane ve mescit zorunluluğu getirilmesi, giyiminden ötürü genç kızlarımıza, hanımlarımıza saldırılması ...”
... giderek, ANITKABİR’imizin yok edilmeye çalışılması ...
... benzeşmiyor mu ?
Dün, “Ben, Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanlarından biriyim ...” diyen ama 15 Temmuz’da “Darbede ABD parmağı var ...” açıklaması yapanların samimiyetine ancak, “ İncirlik üssünün ABD’ye kapatılması, NATO’dan çıkılması ve ABD Büyükelçiliklerinin Maslahatgüzarlık seviyesine indirilmesiyle” inanılır.
N.T.S. / 1.8.2017. SALI.

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam319
Toplam Ziyaret1592658
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Hava Durumu
YAZILAR - DUYURULAR
TGB - DEVRİM
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
KÖŞE YAZILARI
YAZI DİZİSİ