• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR -SATIŞLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )

EXETER ÜNİVERSİTESİ VE TÜRK SİYASETİ

2019 DARBE

1-İngiltere'nin günaybatısında MI6'nın üs haline getirdiği bir Üniversite var. Adı: "Exeter"

1976-1978 arası H.Akar, A.Gül, Fehmi Koru, Şükrü Karatepe gibi ünlü şahısların bir dönem akademik eğitim aldığı yerdir, burası.

Çayları hazırlayın, derine inecez..

2- Birleşik Krallık üniversiteleri arasında “Kürt Araştırmaları Enstitüsü” olan tek eğitim kurumu olan Exeter Üniversitesi!

PKK'nın üst düzey yöneticilerinden bazıları bile burada eğitim almıştır. D. Kalkan, C.Bayık ve niceleri...

Daha bitmedi....

3- Birleşik Krallık İstihbaratı’nın bir yan kuruluşu olduğu söylenen Green Peace (Yeşil Barış) örgütü, bu üniversite tarafından kurulmuştur.

Green Peace'den bir zamanlar 6 ay boyunca burs alan bir şahsiyet daha var. 15 Temmuz'un kayıp isimlerinden "Adil Öksüz"

4- Ayrıca, bu üniversitede “Arap ve İslami Araştırmalar Enstitüsü” de bulunuyor.

Orta Doğu'ya yollanan MI6 ajanlarının merkez üssüdür, bu Üniversite.

MI6 denilince aklınıza sadece İngiliz isimler gelmesin; Hintli, Türk, Arap, Kürt herkes burada ameliyat görür.

5- Hulusi Akar ve Abdullah Gül, haftasonları Hyde Park’ın Marble Arch kapısından çıkarlardı ve sağa dönerek Oxford Street’te her akşam saati yürür, sohbet ederlerdi. Fehmi Koru ise peşlerinden onları takip ederdi. Gazeteci olacağı belliydi, Fehmi Bey'in.

6- Bu isimleri Londra'ya eğitim için yollayan bir akıl var. Kim o? BÜYÜK DOĞU CEMİYETİ Kayseri şubesi Başkan'ı, Ünlü yazarımız "NECİP FAZIL KISAKÜREK" Önceki aylarda Abdullah Gül ile Necip Fazıl Üstad'ın fotoğrafları servis edilmişti. Aslında albüm geniş, binlercesi var!..

7- Tabi akıl hocaları bitmiyor, Milli Kültür Vakfı’nın bursuyla, Nevzat Yalçıntaş ve Sabahattin Zaim gibi hocaların teşviki de Londra'ya gitmelerinde etkiliydi. Buraya kadar olan bilgiler pek bilinmeyenler değildi. Şimdi daha da derine inelim...

8- Asıl konuya girmeden bir not daha geçelim. İYİ PARTİ'de Milletvekilli olan eski Merkez Bankası Başkan'ı Durmuş Yılmaz'da Hulusi Akar ve Abdullah Gül'ün Exeter'de sınıf arkadaşıdır. Devlet'i yönetecek olan kadrolar resmen burada ameliyattan geçmiş!

9- Abdullah Gül, merkezi Cidde’de olan ve 48 İslam ülkesinin üye olduğu İslam Kalkınma Bankası’nda diğer Exeter mezunu arkadaşları ile birlikte ekonomi uzmanı olarak görev almıştır.

Ve...

Ekmeleddin İhsanoğlu!

10- İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Exeter Üniversitesi’nde doktora sonrası çalışmalar yapmıştır. Ekemeleddin Bey'in Exeter'de bir çalışma arkadaşı vardır, ismi Kinsey Hurbert. Bu isim şimdilik burada, kalsın. Geri döneceğiz...

11- Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muhalefet'in adayı Ekmeleddin İnsanoğlu olmuştu. Peki nasıl? Devlet Bahçeli-A.Gül Çankaya'da görüştü, karar alındı. Kemal Kılıçdaroğlu itiraz bile edemedi.

MHP'de Meral Akşener, CHP'de Emine Ülker Tarhan sesleri vardı. Devlet Bey aksi karar aldı.

12- Rahmetli Alparslan Türkeş'in Başbakan Yardımcılığı yaptığı dönemde Libya'da Kaddafi'yi ziyaret etmişti. Yıl 1977! Peki Başbuğ'un yurtdışı ziyaretindeki danışmanı kimdi? Ekmeleddin İhsanoğlu! Bingo...

13- Ekmeleddin İhsanoğlu'nu İslam Konferansı Örgütü’nün genel sekreterliğine seçtirmek için İslam ülkelerinde bir yıl boyunca olağanüstü kulis yapanlar da A.Gül ve T. Erdoğan’dır. Tayyip Erdoğan bir gün siyasi rakibi olacak kişi için gece gündüz uğraştı! Aslında öyle mi?

14- Exeter Üniversitesi'nin Türkiye'de ortaklaşa çalıştığı bir eğitim kurumu var. Mardin'deki Artuk Üniversitesi. Bu Üniversite'ye her yıl konferansa gelen bir İngiliz akademisyen var. Ekmel Bey'in yıllar önce Londra'da çalıştığı Kinsey Hurbert. Bu ismi not edin, demiştik.

15- Yıllar önce Artuk Üniversitesi ve Exeter Üniversitesi beraber festival düzenlemişlerdi. Mesut Barzani'nin burs verdiği öğrenciler Artuk Üniversitesi'nden Londra'nın yolunu tutardı. Bu öğrenciler arasında ..... isimli siyasetçinin oğlu var. Bu kısım Türk ŞAHI kitabına kalsın.

16- Kinsey Hurbert öyle basit bir eğitim görevlisi değildir. Mesut Barzani'nin 2003 yılında danışmanlığını yapmıştır. Birde bu ismin kader arkadaşı vardır. Heryere beraber giderler. Prof Allison!

17- Mardin Artuklu ve Exeter üniversitelerinde "kürdoloji tecrübesi” konulu ilk oturumunda kürdoloji bölüm başkanı prof. dr. christine allison, kürtçe yaptığı konuşmasında “öğrencilere burs vermek üzere başta neçirvan barzani ve celal talabani’den para desteği aldık” dedi

18- Yıllar önce Mardin Üniversitesi, İngiltere Exeter üniversitesi ve İran Modif üniversitesi’nden gelen akademisyenlerin katılımıyla “post-sekülerizm ve dinin rolü: hıristiyan ve islam diyaloğu için öneriler” başlıklı üç günlük çalıştay yapıldı!

Asıl sıkıntı şimdi başlıyor!

19- Bu çalıştaya katılanlar arasında herkesin bildiği bir tanıdık isim var. "Rahip Brunson!"

Kinsey Hurbert'ın yakın dostu!

Gelelim 2019 yılına...

Neler olacak?

20- MI5 Genel Direktörü Jonathan Evans, geçtiğimiz yaz ayında Güneydoğu bölgemizde bulunan Üniversitelerimizi gezdi, teşhis etti! Konferans düzenledi. Konferansa katılan bölgedeki Milletvekillerimizi Türk ŞAHI kitabında yazacağım, fakat önemli bir noktaya değineceğim! Devam...

21- İsmini şuan vermek istemediğim bir emekli askerimiz Eylül'de Londra'ya uçtu. Üç gün sonra Türkiye'ye 4.5 Milyar $ para girişi oldu. Peki o sırada A.Gül nerede? Resort Hotel'de Suud Genelkurmay Başkan Yardımcısı ile görüşüyor. Bundan 6 ay önce de Hulusi Akar görüştü!

22- Kral Selman'a düzenlenen bombalı suıkast girişimini hatırlayın. Ondan bir hafta önce Hulusi Akar, Riyad'da! Orada görüştüğü bir isim daha var. KAŞIKÇI!

23- Cemal Kaşıkçı'nın dayısı Adnan Kaşıkçı İran-ABD arasındaki silah ticaretini yöneten adamdır. JP Morgan'ın bankalarında milyar dolar mevduatı olduğu söyleniyor.

Şimdi asıl noktaya gelelim. Tahran düşerse İstanbul & Vatikan düşer. Erdoğan'ın Papa ziyaretini hatırlayın!

24- Türkiye'yi Türk-Kürt, Sağ-Sol ayrımı ile bölemeyeceklerini anlayanlar yeni bir tezgahı raftan indirdiler. Ulusal Milliyetçilerle - Siyasal İslamcıları kavga ettirmek istiyorlar.

Ekonomik krizle halkın psikolojisini bozacaklar sonrada sokakları karıştırmak için bir kıvılcım!

25- Kürt Muhafazakarlar dikkat! Aranızdan Atatürk'e saldıranlar çıkacaktır. Fitili oradan ateşleyecekler. Milliyetçileri sahaya sürmek için ilk adım noktası orası seçildi! Sokaklar karışacak, postmodern darbe havası için adım atılacak ve görev kabinedeki bir isimde!

26- Londra & Ankara arasında ikili oynayan siyasetçilerimiz ABD'nin bu planına karşı devreye girecek. Fakat savaşın asıl pik noktasında sıkıntı var. 2023'e kadar bizim kazandığımız bir oyun yok, maalesef. ABD kazanırsa İngiltere kaybeder, İngiltere kazanırsa ABD!

27- Devlet Bey'in Ali Erbaş ve Kadir Mısıroğlu'na sert çıkışı boşuna değil. Yapılmak istenilenin farkında!

Kinsey Hurbert, Allison gibi bölgede yüzlerce eğitim görevlisi geziyor. Doğu'daki Üniversitelerde dönen dolapları konuşan yok.

Şimdi son atacağım Tweet'e dikkat!

28- Kartal-Kadıköy hattındaki minibüs camlarında asılan boynuz şeklindeki ses borularının aynısı Diyarbakır, Şırnak'taki minibüsçülerde de var. HDP'li bu kesim. İsyanın simgesidir...
Allah korusun! Dikkat!

Kadıköy diyorum, başka bir şey demiyorum...SON!

Not: Devletimiz önlemini alacaktır, bundan kuşkumuz yok! Milletimiz dikkatli olsun, fitili ateşleyecek olanlar sempati duyduğunuz isimler arasından olacak!

Türk Şahı - 17 Aralık'ta satışa çıkacaktır. Türk Şahı 2.Cilt 1 Mart'ta. Soru-Cevap kitabı Mayıs'ta!

Yani 3 kitap geliyor!

İkinci not: Damat Berat Albayrak'ta Exeter'de Yüksek Lisans yapmıştır. Eğitimini orada tamamladı.

MERT ADAŞ


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam317
Toplam Ziyaret1592656
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Hava Durumu
YAZILAR - DUYURULAR
TGB - DEVRİM
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
KÖŞE YAZILARI
YAZI DİZİSİ