• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR -SATIŞLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )

Zekeriya Öz'den sonra ne değişti... Kimlerin ismi yok ki İlker Başbuğ'dan Mehmet Metiner'e...

Zekeriya Öz'den sonra ne değişti... Kimlerin ismi yok ki İlker Başbuğ'dan Mehmet Metiner'e...

Zekeriya Öz'den beri hiç bir değişiklik olmadığına göre, diğerlerini bilmem, ama kendi adıma şimdi de bir dava açmam gerekecek gibi, değil mi?!.

 

   

Yıl 2008; neredeyse “milli kahraman” ilân edilen, “heykeli dikilecek adam” denilen, altına Başbakanlığın zırhlı aracı çekilen, ancak yıllar sonra kumpasların şahı olduğu anlaşılan firari sözde savcı Zekeriya Öz, büyük bir gururla 1. Ergenekon İddianamesi'ni açıkladı.

İddianamenin altında Öz'ün yanısıra Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın'ın da imzaları vardı. Taşkın, 15 Temmuz'dan sonra firar ederken, Pekgüzel “silahlı terör örgütü üyeliği” başta olmak üzere, “Zincirleme şekilde görevi kötüye kullanma, suç delillerini yok etme, gizleme, değiştirme ve resmi belgede sahtecilik” gibi birçok suçlamadan yargılanıyor.  

Ergenekon iddianamesinde, özellikle de binlerce sayfayı bulan ek klasörlerde yok yoktu. Özel hayat, haberleşmenin gizliliği gibi kurallara rahmet okutulmuş, bunlar cemaat/iktidar medyasına da verilerek, umuma açılmıştı!..

Ek klasörlerde ben de vardım. Gazeteci Fatma Sibel Yüksek'le bir telefon konuşmamız dosyaya konmuştu.

Sanık veya şüpheli değildim. Buna rağmen, adım-soyadım ve adresimle ifşa edilmiştim.

O günün şartlarında, hem o sözde “kahramanlara”, hem de bunları yayımlayan Zaman ve Sabah'a özel hayatın gizliliğini ihlalden manevi tazminat davası açtım.

Gazetelerin davası şöyle sonuçlandı:

Her ikisi aleyhine karar verildi. Sabah'tan tazminatı aldım. Ancak Zaman davası Yargıtay'da temyiz aşamasında reddedildi. Çünkü tam o günlerde Yargıtay'ın üye yapısı “FETÖ” lehine değiştirilmiş ve sonradan itiraf edildiği üzere “nurlu liste” denilen meşhur “160'lık blok” hâkimiyeti ele geçirmişti.

Üç savcıyla ilgili açtığım davanın akıbetine gelince; dava sürerken, 2011 yılındaki Odatv kumpasında gözaltına alınmam talimatını bizzat Zekeriya Öz'ün verdiğini ve tutuklandığımı hatırlatıp, onun da bilgisini vereyim. 

O dava tam 11 yıldır devam ediyor.

Son olarak Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 8 bin lira tazminata hükmetti. Ancak Yargıtay 12. Ceza Dairesi, 2 yıl önce “böyle bir dava açma hakkım olmadığı” gerekçesiyle kararı bozdu. 5. Ağır Ceza Mahkemesi kararında ısrar etti. Dosya yeniden Yargıtay'a gitti, halen orada bekliyor.

ODATV EK KLASÖRÜNDE KİMLER İFŞA EDİLDİ

11 yıl önceki bu hikâyeyi niye mi anlattım?

Malûm, 9 yıl sonra Odatv'ye yine operasyon yapıldı. Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Hülya Kılınç'ın yanısıra Yeniçağ Yazarı Murat Ağırel ile Yeni Yaşam'dan Ferhat Çelik ve Aydın Keser tutuklandı.

İddianamesi tamamlanan bu dosyada da ek klasörler var ve bunlar resmi olarak açıklanmadan önce iktidar medyasına sızdırıldı.

Nereden biliyoruz? Öncesinde yapılan haberlerden, Murat Ağırel'in Sarmal kitabıyla ilgili olarak Sputnik'le yaptığı bağlantının, “İfşa öncesi sır görüşme” diye duyurulmasından.

Dünkü yazımda “ek klasörler üzerinde çalışıyorum” demiştim ya, Barış Terkoğlu'nun dosyaya konan HTS kayıtlarını inceledim.

1 Şubat-5 Mart 2020 tarihleri arasındaki kayıtlarda en çok benim adım geçiyor. Yüzlerce mesaj atmışım. Sözkonusu mesajların tarihlerine baktım. Merak edenler için hemen belirteyim; Yargıtay'da Ergenekon hakim ve savcılarının, ayrıca İzmir casusluk kumpası savcısı Zafer Kılınç'ın duruşmalarından, bir de Sincan'da Akıncı davasından notlar göndermişim. Ankara'daki davalarda hakimler ve savcılar başta olmak üzere herkes biliyor, haberleri duruşma sırasında SMS'le yazıyorum.

Şuraya geleceğim; dosyada şüpheli miyim? Hayır. Ama adım-soyadım, nüfus bilgilerim, telefon numaram ve ev adresim açık açık verilmiş. 

Sadece benim olsa neyse!..

Odatv'ye yazan Nejat Eslen, Hikmet Çiçek, Halit Kakınç, Kerem Çalışkan, Muzaffer Ayhan Kara, Nejat Eslen, Çağdaş Bayraktar; Odatv editörleri Fethi Yılmaz, Sami Menteş, Şenol Çarık, Caner Taşpınar, Mert Taşçılar için de durum aynı.

Haydi onları da geçelim.

Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Zafer Arapkirli, Fox TV'den İsmail Küçükkaya, İsmail Saymaz, Merdan Yanardağ, Özlem Gürses, Ümit Kocasakal, Dursun Çiçek, Adil Serdar Saçan, emekli General Ahmet Yavuz, Sabri Uzun gibi çok sayıda ismin de tüm bilgileri yazılmış.

Bitmedi.

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, eski milletvekili Ufuk Söylemez, hatta AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner de var.

Neyse ki, Metiner'in sadece telefon numarası ile doğum tarihi konmuş.

Aynı hassasiyet CHP Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Gamze Taşçıer için de gösterilmiş, yani sadece telefon numarası yazılmış; ama Tuncay Özkan'a gelince, aynı biz gibi her şeyi ifşa edilmiş.   

Özellikle dikkat çekici iki isim var.

Balyoz kumpasında yıllarca hapis yatan, 15 Temmuz'dan sonra “FETÖ”nün hedef aldığı emekli askeri savcı Zeki Üçok ve emekli Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önsel bile bu deşifreden kurtulamamış.

Zekeriya Öz'den beri hiç bir değişiklik olmadığına göre, diğerlerini bilmem, ama kendi adıma şimdi de bir dava açmam gerekecek gibi, değil mi?!.

Silivri'deki Barış'lara, Hülya Kılınç'a ve Murat Ağırel'e kucak dolusu sevgiler.

Müyesser Yıldız

Odatv.com


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam292
Toplam Ziyaret1564943
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.357527.4671
Euro29.010129.1264
Hava Durumu
YAZILAR - DUYURULAR
TGB - DEVRİM
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
KÖŞE YAZILARI
YAZI DİZİSİ