• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR -SATIŞLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )

Hani herkes arkadaş hani oyunlar sürerken...

İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü, 2008’in eylül ayında bir iftar yemeği düzenlemişti. O iftara katılan isimler şimdi nerede...

14.08.2016 09:51

İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü, 2008’in eylül ayında bir iftar yemeği düzenledi. İTO’nun Kandilli Cemile Sultan Korusu’nda verilen iftar yemeğinin davetlileri, Beşiktaş’taki Özel Yetkili Mahkeme’de görev yapan hâkim ve savcılardı. Ergenekon soruşturmasını yürüten hâkim ve savcılar da o yemekteydi. İftar yemeğinde çekilen fotoğraflar, 1 yıl sonra, Ekim 2009'da Odatv’de yayımlandı.

Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberiyle, büyük yankı uyandıran o fotoğraflardaki iftar yemeğinde bulunan polis şeflerinin, hâkim ve savcıların şimdi nerede olduğu sorusu da yanıt buldu.

İşte o isimler ve bugünlerde yaşadıkları akıbet...

Ergenekon davasını yürüten 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin başkanı hâkim Köksal Şengün:Dava süresince sanıkların bir çoğunun tahliyesi yönünde oy kullandı. Diğer hâkimlerin karşı oyu nedeniyle tahliyeler olmadı. 2011 yılında HSYK’nın yer değiştirme kararıyla Bolu’ya atandı. Ağır bir rahatsızlık geçirdi. 21 Ağustos 2013’te emekli oldu.

Dönemin İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer: Ergenekon, Balyoz, Odatv davalarının mimarı. 22 Temmuz 2014’te yasa dışı dinleme yaptığı gerekçesiyle tutuklandı. Dink cinayeti davasında ‘kasten adam öldürme’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet cezası ile yargılanıyor. Tutuklu.

Tufan Ergüder: Ergenekon, Balyoz, KCK soruşturmalarını yürüten ekibin içindeydi. 2011’de Hakkâri Emniyet Müdürü oldu, 2014’te istifa etti. 14 Aralık 2014’te ‘Tahşiye kuması’ soruşturması kapsamında gözaltına alındı, tutuklandı. 10 ay cezaevinde kaldı, tahliye oldu. Tutuksuz yargılanıyor.

Zekeriya Öz: Soruşturmaların başındaki isimdi. Odatv soruşturmasından sonra, HSYK adli yargı kararnamesi ile özel yetkileri alınarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne atandı. 12 Mayıs 2015’te HSYK tarafından meslekten ihraç edildi. Hakkında verilen yakalama kararından saatler önce 10 Ağustos 2015’te eski savcı Celal Kara ile Sarp Sınır kapısından Gürcistan’a geçiş yaptı. Aranıyor...

Fikret Seçen: Donanma Komutanlığı’nda yaptığı aramada, döşemelerin altındaki ‘delilleri’ deyim yerindeyse ‘eliyle koymuş gibi’ buldu. Bu deliller ile Balyoz soruşturması kapsamında yüzlerce subay tutuklandı. 2011’de İstanbul Başsavcıvekilliği’ne atandı. 17 Aralık sürecinden sonra önce Gebze’ye ardından da Çorum’a savcı olarak atandı. Kasım 2015’te HSYK 2. Dairesi’nin kararı ile görevden uzaklaştırıldı. 26 Kasım 2015’te hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve yakalama kararı çıkartıldı. Bu karardan 48 saat önce yani 24 Kasım 2015’te Hollanda’ya kaçtığı tespit edildi. Aranıyor...

Metin Özçelik: İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nin başkanlığını yaptı. Muvazzaf subayların yargılandığı İstanbul Askeri Casusluk davasını yürüttü. 17/25 Aralık sürecinden sonra 29. Asliye Ceza Mahkemesi’ne atandı. 32. Asliye Ceza Mahkemesi hâkimi Mustafa Başer ile aralarında Hidayet Karaca ve polis şeflerinin de bulunduğu 75 kişi hakkında tahliye kararı verdi. Bu kararın ardından tutuklandı.

Cihan Kansız: Ergenekon ve Odatv soruşturmalarında görev aldı. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’u sorguladı, tutuklamaya sevk etti. 17 Aralık süreci sonrasında özel yetkileri alınarak Sakarya’ya düz savcı olarak atandı. 5 Kasım 2015’te hakkında yurtdışına çıkış yasağı koyuldu. Cihan Kansız’ın 3 Kasım 2015’te yani hakkında yurtdışı yasağı koyulmadan 2 gün önce yurtdışına çıktığı belirlendi. Aranıyor...

Mehmet Ali Pekgüzel: Ergenekon soruşturmasını Zekeriya Öz ve savcı Nihat Taşkın ile birlikte yürüttü. İlk Ergenekon iddianamesinde imzası olan 3 savcıdan biri. Sonrasında Ergenekon davasında duruşma savcısı olarak görev yaptı. 2015’te HSYK’nın yaz kararnamesi ile Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklandı.

Resul Çakır: İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde üye hâkim olarak görev yaptı. Öldürülen gazeteci Hrant Dink davasına bakan mahkemenin başkanlığını yürüttü. Odatv davasının başlangıcında da mahkeme başkanı olarak görev yaptı. 2011’de Yargıtay 8. Ceza Dairesi üyesi oldu. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Aranıyor...

Ercan Şafak: Ergenekon soruşturmasını Zekeriya Öz ve savcı Mehmet Ali Pekgüzel ile birlikte yürüttü. İlk Ergenekon iddianamesine imza attı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevini yürüttü. 17/25 Aralık süreci sonrası Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’na düz savcı olarak atandı. HSYK’ya yaptığı atamaya ilişkin itirazı üzerine Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na geçti. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra açığa alındı. Hakkında gözaltı kararı var. Aranıyor...

Murat Yönder: Kafes soruşturmasını yürüttü. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) iddianamesini hazırlayan savcılar arasındaydı. 2011’de Yargıtay 12. Ceza Dairesi’nde göreve başladı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklandı.

Nihat Taşkın: Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarında görev yaptı. Son olarak Hatay’da Cumhuriyet savcısı olarak görev yapıyordu. 15 Temmuz’dan sonra hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Aranıyor...

Turan Çolakkadı: İstanbul Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri’nde Cumhuriyet Başsavcıvekilliği yaptı. Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Askeri Casusluk gibi soruşturmaları yürüten özel yetkili savcılar ona bağlı görev yaptı. 2011’de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı görevine getirildi. 17 Aralık sürecinden sonra İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı.

Hasan Hüseyin Özese: Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin en kıdemli hâkim üyesiydi. Mahkeme başkanı Köksal Şengün’ün Bolu’ya atanmasından sonra mahkemenin başkanı oldu. Mart 2014’te Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne atandı. 15 Temmuz darbe girişimin ardından tutuklandı.

Erkan Canak: İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığı yaptı. Hrant Dink’in öldürülmesiyle ilgili davanın yürütüldüğü mahkemenin başkanıydı. Dönemin HSYK’sı tarafından ‘rüşvet’ iddiasıyla görev yeri değiştirildi. Hakkında soruşturma başlatıldı. Emekli oldu. İstihbarat Daire Başkanlığı tarafından ‘Selman Büyükburç’ sahte ismi ile İBDA-C üyesi adı altında telefonlarının dinlendiği ortaya çıktı.

Vedat Yılmaz Abdurrahmanoğlu: Poyrazköy, Amirallere Suikast, Kafes Eylem Planlarına ilişkin açılan davalara bakan İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’nı yaptı. 17 Aralık sürecinden sonra Asliye Ceza Hâkimliği’ne atandı. Halen İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak görev yapıyor.

Şeref Akçay: İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığını yürüttü. Balyoz ve Odatv soruşturmalarında Hanefi Avcı’nın tutukluluğunda, diğer meslektaşlarının aksine şüphelilerin tahliyesi yönünde oy kullandı. Bu kararlarının ardından meslektaşlarının kendisi ile selamı sabahı kestiğini adliyede mobinge maruz kaldığını söyledi. Emekli oldu. Avukatlık yapıyor.

Necat Ede: İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde üye hâkim olarak görev yaptı. Ergenekon tutuklusu emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un tahliye kararına imza attı. Bu kararın ardından cemaat medyasının hakkında yaptığı olumsuz haberler üzerine, ‘baskı altında’ olduğunu ifade eden hâkim Necat Ede, davadan çekildi. 2009’da Bakırköy Adliyesi’ne atandı. Halen burda görev yapıyor.

Selda Kutluata: İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi üye hâkimi olarak görev yaptı. 2009’da kendi isteği ile görev yerinin değiştirilmesini istedi. Bakırköy Adliyesi’ne atandı. Yeni kurulan Bölge İdare Mahkemeleri’ne 6. Ceza Dairesi üyesi olarak atandı.

Nurettin Ak: İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığını yürüttü. Hanefi Avcı’nın tahliye taleplerine ret kararı verdi. HSYK tarafından önce düz hâkimliğe atanan Ak, son kararname ile tekrar İstanbul’da Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığına getirildi.

Odatv.com


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi14
Bugün Toplam1058
Toplam Ziyaret1492429
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311
Hava Durumu
YAZILAR - DUYURULAR
TGB - DEVRİM
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
KÖŞE YAZILARI
YAZI DİZİSİ