• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
BELGESEL / FİLM
SİLİVRİ DAVALARI
AKP - PKK
YASA - HUKUK - ADALET
ORTADOĞU - BOP
YOLSUZLUKLAR
AKP - İHANET
AKP ANAYASASI - BAŞKANLIK SİSTEMİ
2.NCİ DÜNYA SAVAŞI BELGESELİ. ( KİMİ BELGELER " YANLI " OLSA DA, İZLEYİN. GÜNÜMÜZE IŞIK TUTABİLİR. )

TERÖRİST

Ortadoğu adı verilen bölge, ( yazılı tarihten bildiğimiz kadarıyla ) türlü katliamlara - soykırımlara - işgallere ... sahne olmuş.
İlginç olanı, bütün bunlar " dini inançlar " adına yaşanmış.
3 büyük dinin temsilcisi olarak bilinen Kudüs ( Jerusalem ) burada önem kazanıyor.
Kudüs şehri, Pers İmparatorluğu, Romalılar, Osmanlı İmparatorluğu ... gibi sayısız devlet tarafından kuşatılmış, işgale uğramış, dini inançlar( bizim Milli Eğitim sistemi gibi ... ) defalarca " sil baştan " yapılmış !
Anlaşılan, geçen yüzyılın başlarına dek bölgenin yer üstü ve yer altı kaynaklarına pek önem veren olmamış. Varsa yoksa " doğa üstü güçler "
Uzak galaksilerden gelen ziyaretçilerimiz için piramitler, tapınaklar, laboratuvarlar, hava alanları ve hatta tuvaletler inşa edilmiş.
Günümüzde " uzak kıtadan gelen " teröristler için barlar, umumhaneler ... inşa edildiği gibi.
Yukarıda görüleceği üzere burnumuzun dibinde yaşananlar, Haçlı savaşlarının ve enerji hırsının bir bileşimi.
Haçlı saldırıları, İsrail'in bölgedeki hakimiyetinin geniş bir alana yayılması ve Siyonist topraklarının güvenlik altına alınmasını sağlarken, aynı zamanda sermayeyi elinde bulunduran birkaç kıçıkırık para babasının da ( Rotschild - Rockefeller ... gibi ) dünya hakimiyetinin pekiştirilmesine yardımcı olmak amacı güdüyor.
ABD, kendi petrol rezervlerine ( uzunca bir süredir ) dokunmazken, Ortadoğu'da milyonların katledilmesi pahasına enerji soykırımı yapıyor. Hem de Demokrasi - insan hakları - medeniyet ... söylemlerini öne çıkararak.
Hem de, yüzyıllardır bu söylemlerin bayraktarı olmakla övünen " medeni devletlerin " insan üstü katkılarını da arkalarına alarak.
Katkıcı devletleri pek te suçlamamak gerek.
Almanya - Fransa - İtalya - Japonya ... gibi devletlerin Anayasalarının 2. Paylaşım savaşı sonrası ABD - İngiltere tarafından yazıldığı göz önüne alındığında, bu devletlerin hiç te düşünüldüğü gibi " bağımsız olmadıkları " ortaya çıkacaktır.
İngiltere, ABD'nin " Ana Kara " adını verdiği " Ana vatan " dır.
Her ne kadar " ABD'nin ilk yerleşimcilerinin Avrupa'nın değişik ülkelerinden gelen toplumlar ( çoğunluğu cezaevinden salıverilmiş soyguncular, katiller, hırsızlar, fahişelerin... ) oldukları yazılsa da, söylense de bu, bir gerçektir.
Anlatmak istediğim şu ki Ortadoğu'da bugün yaşananlar, din ve sömürü adına yapılan katliamların bir devamıdır. Dün Hristiyanlık adına bir araya gelen üç düşman mezhebin güçleri nasıl birleşmiş iseler bugün, 1945'e dek birbirinin kanını içmiş olanlar, işadamı kılıklı tarikat mensuplarının dünya imparatorluğuna hizmet etmekteler. Hem de, " Demokrasi - insan hakları - medeniyet ... " gibi kutsal söylemleri öne çıkararak.
Peki, ya bu karakterdekilerin çıkarlarına çanak tutan, ( tarih, aynı coğrafyada yaşamaya mahkum etmişken ) inatla dünyanın öte tarafından gelen saldırganların safında olmayı seçen ve halkını buna mecbur edenlere ne demeli ?
Ama siz, yine de aldırmayın.
Gün gelecek " Savaşın nedeni FETÖ' dür " denilip, işin üstüne bir sünger çekilecek.
Resimdeki göz yaşları ; Cenk Başeğmez. ( Katkılarından dolayı teşekkürler )
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam433
Toplam Ziyaret1368035
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Hava Durumu
YAZILAR - DUYURULAR
TGB - DEVRİM
AKP - CEMAAT
SEÇİMLER
KÖŞE YAZILARI
YAZI DİZİSİ